vintovkin (vintovkin) wrote,
vintovkin
vintovkin

Там, де законність курить в сторонці (щодо арешту тризубівців)

Вибух, з мусорської точки зору, - це НП. Найгірше, що може бути - "терроризм". Це гірше за маніака-пєдофіла. Навіть якщо ніхто і не постраждав. Чому так - думаю, вони і не усвідомлюють. Але всі відчувають. Їхнє начальство підсвідомо бояться, що якщо вибухи ввійдуть у моду, то буде як за часів есерів, коли в середньому вбивали по двоє чиновників на день. І так впродовж трьох-чотирьох років. В результаті все рівно перемогли більшовики, а не есери, але то інша розмова.

Тепер гребуть всіх. І по такому бєспрєдєлу, що явно не бояться наслідків. Знають - за "розкриття" їм все пробачать. А за нерозкриття - летітимуть їхні погони, як пожухле листя. Тому виламують двері і проводять обшуки без присутності мешканців. Тому заарештовують не маючи ордену на арешт і переходячи всякі рамки розумного. Тому не пускають адвокатів та не повідомляють сім‘ї. Тому застосовують тортури та цілодобові допити. Вони знають: «переможців не судять». «Перевищення службових повноважень» буває лише стосовно тих, кого виправдали. Обвинувачувальний вирок для підсудного – це виправдальне рішення для його катів. А коли йдеться про розкриття резонансного «злочину», то законність взагалі тихо курить в стороні. Її місце займає слідча доцільність. Так само, як і в політиці, коли «дух основного закону» іноді заміняє його букву, а «політична доцільність» - весь звід законів.

Коли ловлять злочинців, з втратами цивільного населення не рахуються. Це давня традиція, ще з радянських часів. Перш, ніж зловили Чикотилу, більше десяти підозрювальних встигли засудити та розстріляти. Кількість жертв від «судівської помилки» співрозмірні з кількістю жертв маніака. Проте Чикотилу розстріляли, а суддів і слідчих – заохотили. Так буде і зараз.

Особливо розчулює обвинувачення тризубівців у зберіганні зброї. Таке враження, що з центру видали соцзмагання, хто більше знайде організаторів вибуху Сталіна. А оскільки з Франківська до Сталіна далеко, то нашвидкуруч організували затримання своїх, місцевих, терористів, які ледь не збройне повстання ось-ось мали розпочати.
 
Ну дійсно, ким треба бути, щоб на такому стромі возити із собою цілий арсенал в автівці! Та й навіщо? Якщо повторити шлях приморських партизанів, то чому не відстрілювались?

Всім зрозуміло, що автомат підкинули. А для того, щоб один АКС здавався цілим арсеналом в список вилучених речей додали: рації, пневматичні рушниці, саморобні ножі та мисливську рушницю. Це при тому, що пневматичні рушниці не є зброєю і продаються в якості іграшок для дорослих, рації так само є загальнодоступним атрибутом. А виготовлення ножів в кустарних умовах взагалі не має ніякого окрім мистецького сенсу. Оскільки зразки, що знаходяться у вільному продажу апріорі краще за будь-які саморобки. Але «затримали банду з дев‘ятьох матьорих терористів із одним автоматом Калашнікова» (та ще й в кастрованій модифікації), виглядало б занадто натягнуто. Тому в прес-службі Франківського УМВС вирішили додати до списку все, включно із сірниками та рогатками.

Самі проведення арештів дивно нагадують випадки, коли в якому-небудь селі пошлють по сексуально-пішохідному маршруту даїшника, а наступного дня Бєркут лупцює все село а всіх, хто носить штани, заарештовує. Тієї самої тактики завжди дотримувалися і німці, коли боролися із партизанами. Але то "кляті фашисти", а це чомусь "порядок дожен біть в странє". Тому, що то були чужі, а це свої, рідні? Та хіба люди, що давали присягу «на вірність народу України» і зрадили його, краще за тих, хто живе по чужинському уставу караульної служби?
Висновок напрошується сам: якщо в твоєму селі, місті щось трапилось, то не треба розпускати розові вуха "я ж тут ні до чого". А треба лінять. Змінювати явки та паролі. Принаймні з‘їздити до родиців в Бєрдичів, чи на колядки у Львів. Хоча географія арештів свідчить, що й там краще до родичів не заходити... Піду но і я підопру чимось двері на всяк випадок.

 
Tags: Тризуб
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments