vintovkin (vintovkin) wrote,
vintovkin
vintovkin

Відкрите звернення до президента: Богрову Героя!

Наближується визначний ювілей - століття вбивства російського прем‘єр-міністра Столипіна в Київському оперному театрі. До цієї, без прибільшення, визначної дати БРАТСТВО пропонує Президентові присвоїти звання Героя України Дмитру Богрову, який власне і виконав замах.

По-перше, Богров – визначний киянин. По-друге, присвоєння йому звання Героя України не викличе такого обурення, як Шухевичу та Бандері. Оскільки Богров не українець, а отже не антисеміт. Крім того, Богров співробітничав з охранкою. І зараз, коли роль СБУ в суспільстві зростає, надання належного вшанування Богрову буде сприйнято громадськістю позитивно.
Такий крок не лише сприяв би піднесенню національної свідомості, але й вдало наклався б на компанію боротьби з бувшими прем‘єрами та майбутню газову війну з Росією.

Дмитро Григорович (Мордко Гершкович) Богров (29 січня 1887 - 12 вересня 1911, Київ). Народився в заможній єврейській родині. Його батько був присяжним повіреним і крупним домовласником, статки якого оцінювалися в півмільйона рублів. Дід - відомий єврейський письменник.
З кінця 1906 року вступив до київської групи анархістів-комуністів. Через кілька місяців, розчарувавшись в анархістах, добровільно запропонував свої послуги Київському охоронному відділенню. Як платний агент співробітничав з охоронним відділенням до 1910 року, видав ряд анархістів і есерів, одержуючи на місяць до 150 рублів.
1 вересня 1911 року за перепусткою, виданою начальником Київського охоронного відділення Н. Н. Кулябко за згодою П. Г. Курлова, А. И. Спірідовича й М. Н. Верігіна, пройшов у міський оперний театр і під час другого антракту спектаклю «Казка про царя Салтана» із браунінга смертельно поранив голову Ради міністрів П. А. Столипіна. Був схоплений на місці.
За вироком військово-окружного суду засуджений до страти й повішений у ніч на 12 вересня в Лисогірському форті.
Tags: история
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments