vintovkin (vintovkin) wrote,
vintovkin
vintovkin

Україна була хрещена задовго до хрещення Русі

Originally posted by vintovkin at Україна була хрещена задовго до хрещення Русі

Послання БРАТСТВА в День пам'яті готських мучеників
Слава Ісусу Христу!


Українські християни, як доленосну подію відзначають хрещення Русі Св. Володимиром. Це справді було чудово, проте, до того було ще й Аскольдове хрещення, а дехто з дослідників вважає, що можна виділяти й хрещення киян, здійснене св. Ольгою. Навернення до Христа мешканців Русі відбувалося довго по Володимирові, й не завершене ще й досі.

БРАТСТВО вважає, що при всій повазі й шануванні Володимира Великого, пам'ять за якого в серцях вдячних нащадків перебуватиме довіку, найбільше святкувати належить не чергове хрещення частини населення, але перше масове, загальнонародне навернення мешканців України.

Україна була хрещена задовго до хрещення Русі – на початку IV ст.

Готи, які мешкали по обох берегах Дніпра, й чия кров тече в наших жилах (разом із кров'ю сарматів, кельтів, варягів, половців, лужичан та інших), охрестилися саме на початку IV cт. й уже були представлені на Нікейському Соборі.

Згодом ті готи, які рушили на Захід, нажаль, нерідко ставали аріанами, проте, та частина, що лишилася на Півдні України, твердо стояла на ортодоксальних позиціях.

Готська єпархія була зліквідована москалями аж у XVIII ст. й розчинилася в Українській Церкві.

Влітку українське начальство та церковна бюрократія українських конфесій різного підпорядкування святкуватимуть у казенний спосіб 1025 річницю хрещення Русі. Ще раз – ця дата цілком заслуговує на відзначення.

Проте, БРАТСТВО звертається до християнських громад, священнослужителів, єпископів-нонконформістів, науковців із пропозицією десь тоді ж широко й драйвово відсвяткувати 1700-ліття хрещення України.

Приєднуйтеся до оргкомітету!
bratstvo@bratstvo.info
Амінь!
_________________________________
* На світлині: Єпископ Вульфіла пояснює готам Євангеліє

Tags: християнство
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments